Echipa OIM România

Mircea Mocanu
Șef Misiune 
mmocanu@iom.int

Departamentul Proiecte

Maria Voica
Coordonator proiecte
mvoica@iom.int

Simona Boancă
Asistent proiect 
sboanca@iom.int

Cătălin Bercaru
Asistent proiect/Comunicare 
cbercaru@iom.int

Mihaela Timaru
Asistent proiect/Comunicare 
mtimaru@iom.int


Departamentul Operațiuni

Mihai Clondir
Coordonator Operațiuni 
mclondir@iom.int

Vadim Gram
Asistent Operațiuni 
vgram@iom.int


Departamentul Medical

Marius Pop
Medic Coordonator
mpop@iom.int

Ioana Mateescu
Medic 
imateescu@iom.int

Adriana Gheorghiu
Medic 
agheorghiu@iom.int

Cristina Olteanu
Asistent Administrativ 
colteanu@iom.int

Simona Constantin
Asistent Administrativ 
ssconstantin2@iom.int

Adriana Dinu
Asistent medical 
adinu@iom.int

Mariana Moga
Asistent medical 
mmoga@iom.int


Departamentul Administrativ și Financiar

Gordana Damceska
Coordonator Departament  
gdamceska@iom.int

Valentin Văleanu
IT
vvaleanu@iom.int

Ioana Raț
Asistent Financiar 
irat@iom.int

Maria Gomoiu
Asistent Financiar 
mgomoiu@iom.int

Elena Teșcanu
Asistent Financiar  
etescanu@iom.int


Centrul pentru primirea cererilor de viză de Canada (CVAC)

Oana Vaciu
Coordonator CVAC
ovaciu@iom.int

Carmen Beiu
Ofițer VAC 
cbeiu@iom.int

Cristian Bala
Ofițer VAC 
cbala@iom.int

Florin Vlad
Ofițer VAC 
fvlad@iom.int

Alexandra Boboc
Ofițer VAC 
aboboc@iom.int